+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Novinky

Novinky ve vízech v praxi 2024

Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás opět informovali o novinkách ve vízech do Ruské federace, a hlavně o možnosti přepravy osob a nákladu do Kaliningradu i jiných destinací. Jak jsme Vás už dříve informovali a nyní máme ověřeno v praxi platí od nového roku nová pravidla pro vydávání víz občanům ČR i EU.

Vízum do Ruska, aktuality, novinky 2024

01.01.2024 Vážení klienti, tak jako každoročně i letos vám přinášíme aktuální přehled novinek ve vízech do Ruska a celou řadu dalších informací. Bude toho opravdu dost, řekli bychom nejvíce za posledních 15 let. Tak pozorně čtěte. Pokud vám nebude cokoli jasné, zavolejte nám na tel. +420 601 331 818 nebo na další čísla uvedená v kontaktech.

Cestovní pojištění do Ruska a zelená karta

V souvislosti s informací o zavedení e-víza do RF je možné, že se více lidí rozhodne cestovat vlastním vozidlem. Připomínáme tedy, že od 01.06.2023 je nutné při cestách do Ruska uzavírat zákonné pojištění z provozu motorového vozidla tzv. OSAGO.

E-Víza do Ruska od 1.8.2023

Elektronická víza do Ruské federace se opět vrací na scénu. Přečtěte si podrobnosti v našem článku a sledujte náš kanál na Telegramu viz níže s aktualitami při cestách do Ruska.

Ruská víza léto 2023

Vážení cestující, máme pro Vás opět novinky a aktuální informace při cestování do Ruské federace. Nebudeme zde opakovat jaké jsou možnosti leteckých spojení to asi všichni víte. Je to dost drahé a často i nespolehlivé. Pokud budete mít zájem zavolejte nám poradíme jak na to. Existuje i autobusové spojení to je však jen pro otrlé, kteří vydrží sedět v autobusu 2 dny v kuse. Vzhledem k tomu, že naše služby poskytujeme již téměř 15 let a průběžně jsme vyřídili objednávky pro více než 70 tis. klientů máme i v dnešní době objektivní a aktuální informace při cestách na východ.

Vízum do Ruska, aktuality, novinky 2023

05.01.2023 Vážení klienti, přinášíme vám aktuální přehled informací, jak nebo jakým způsobem můžete nyní cestovat do Ruské federace a co je k tomu nezbytné. Připomínáme, že máme pro vás kancelář otevřenou každý pracovní den od 9:00 do 12:00 hod. a od 13:00 do 17:00 hod. Telefonicky (+420 601 331 818) je možné se domluvit také na jiném termínu i čase.

Ruská víza, aktuální situace 2022

23.03.22 Vážení klienti, předkládáme Vám aktuální informace ve věci vydávání ruských víz. Víza se v současnosti vydávají. Platí některá omezení, která naleznete níže nebo v celém článku.

Změna otevírací doby od 01.03.2022

Upozorňujeme naše klienty na dočasnou změnu otvírací doby. V kancelářích jsme k dispozici od 10:00 do 15:00 hodin každý pracovní den.

Vízum do Ruska v roce 2022

Vážení klienti, pevně věříme, že v tomto roce již bude možné volně cestovat, a to nejen do Ruska ale také všude tam, kam Vás nohy ponesou. My jsme pro Vás připravili celou řadu novinek. Jednou z novinek je zajímavá délka platnosti turistických víz do Ruska....

PF 2022

Děkujeme a těšíme se na skvělou spolupráci při zajišťování ruských víz a dalších služeb i v roce 2022.

Víza do Ruska se vydávají

14.11.21 Cestovat v těchto dnech do Ruska? Možnosti vydávání ruských víz stále jsou a rádi na Vaše četné dotazy odpovídáme: "ANO, ruská víza se vydávají." Jaké druhy víz a za jakých podmínek se dozvíte níže.

Zahájení vydávání ruských víz

Vážení klienti, ruská vláda včera 30.07.2021 rozšířila seznam zemí, jejichž občané mohou vstupovat do Ruské federace, o Českou republiku, Francii a Albánii.

VÍZA DO RUSKA SE OPĚT ZAČÍNAJÍ VYDÁVAT

20.07.21 Vážení klienti, jsme velmi rádi, že vám můžeme opět začít zajišťovat víza do Ruské federace.

Cestujeme do Ruska v době pandemie

Vážení obchodní přátelé, připravili jsme pro vás aktualizované informace, jakými způsoby je možné dnes v době koronavirové pandemie a uzavřených ruských hranic zajistit vyřízení víza do Ruska. S ohledem na mnohočetné dotazy jsme se rozhodli pro vás vytvořit takovou „cestovní mapu s jízdním řádem“, podle které vám můžeme být nápomocni v dnešní době při zajištění víza do Ruska.

Vízum do Ruska - současný stav vydávání ruských víz 07/2020

Vážení klienti, denně dostáváme mnoho dotazů, kdy budete opět moci volně cestovat do Ruské federace, kdy bude možné opět získat vízum, zda je možné získat vízum formou výjimky apod. Informujeme vás tedy o současném stavu vydávání víz do RF a možném dalším vývoji pro nejbližší týdny.

Dovolená v CRC Holding 29.6.- 4.7.2020

Upozornění: Dovolujeme si dovolit dovolenou :) Ve dnech 29.6 až 4.7. nebudeme k zastižení v našich kancelářích v CRC Holding.

Vízum do Ruska - nové informace

Vážení klienti, v souvislosti s celosvětovou pandemií COVID-19 a s ní spojenými problémy s cestováním (nejenom do Ruské federace) se na nás velmi často obracíte s žádostí o další informace, kdy bude možné opět získat vízum do Ruska, zda je možné i v této době získat vízum formou výjimky apod. My samozřejmě pečlivě sledujeme dění spojené s rozhodnutím o pozastavení vydávání ruských víz (prozatím do 11.5.2020).

Ruské vízum v době COVID-19

Vážení klienti, na základě nařízení vlády Ruské federace ze dne 18.03.2020 je pozastáveno vydávaní ruských víz a zastupitelské uřady RF nové žádosti o ruská víza od tohoto dne 18. března do odvolání (předběžně do 1. května 2020) nebudou přijímat. V souvislosti s tímto nepřijímá žádosti také Ruské vízové centrum.

CRC Holding - Nařízení vlády ČR

Vážení klienti, v návaznosti na usnesení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaného jako SARS CoV-2) na území České republiky nouzový stav a ve smyslu § 5 písm. a) až e) a § 6 zákona č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon), ve znění pozdějších předpisů, pro řešení vzniklé krizové situace, rozhodla o přijetí krizových opatření, tímto ve smyslu ustanovení § 5 odst. 1 písm. e) a § 6 odst. 1 písm. b) krizového zákona

Ruská víza na veletrhy a výstavy 2020

V souvislosti se stávající situací šíření koronaviru v České republice ujišťujeme naše klienty, že pečlivě sledujeme aktuální vývoj situace ve všech oblastech Ruské federace, vyhledáváme a necháváme si zasílat oficiální informace.

Vízum do Ruska - svátek MDŽ

UPOZORNĚNÍ - Pondělí 09.03. 2020 je v Rusku dnem svátečním. Nedělní svátek "Mazinárodní den žen", který letos vychází na víkend se přesouvá, jak už bývá v Rusku tradicí, na následující pracovní den, tedy pondělí 09.03. V souvislosti s tímto budou v tento pracovní den všechna Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA.

Fotografie pro vízum do Ruska za 2 sekundy

Z pohodlí domova a bez zbytečných starostí s časem si rychle svým mobilním telefonem pořídíte tu správnou fotografii pro své ruské vízum dle naší služby FOTO SERVIS s CRC a jednoduše nám foto zašlete e-mailem. O vše ostatní se postará CRC Holding. Pro zajištění ruského víza potřebuje každý žadatel o vízum doložit barevnou průkazovou fotografii o rozměru 35 mm x 45 mm na bílém pozadí.

Vízum do Ruska

Potřebujete roční vízum do Ruska? Nesplňujete podmínku jednoho předchozího víza? Nevadí. Právě pro vás připravila společnost CRC Holding nový vízový balíček Multi. S tímto Multi balíčkem získáte dvě ruská víza, vycestujete do Ruska rychleji a finančně výhodněji.

Cestování do Ruska - vízum v roce 2020

Získání ruského víza - 30 denní platnost - je i letos stále jednodušší než se zdá. Nejrychlejší a nejlevnější varianta, jak získat toto ruské vízum, je návštěva naší kanceláře CRC Holding v Praze. Cena je 2.240 Kč včetně všech poplatků. Pokud jste “přespolní”, sdělte nám svá přání na tel. +420 601 331 818, zajistíme pro vás tuto službu “na dálku” bez nutnosti cestovat a zbytečně tratit čas i peníze.

Vánoce 2019 - úprava otevírací doby CRC Holding s.r.o.

Vážení obchodní přátelé a klienti, dovolte, abychom Vás touto cestou informovali o dočasné úpravě OTEVÍRACÍ DOBY naší pražské kanceláře společnosti CRC Holding s.r.o. během vánočních svátků 2019/2020.

Vánoční otevírací doba - ruské vízum

V období vánočních svátků je naše kancelář CRC Holding otevřena jako obvykle, každý pracovní den. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct. Více info níže.

Víza do Ruska na přelomu roku 2019/2020

Vážení klienti, na přelomu roku trvá vyřízení víza z důvodů vánočních svátků vždy o něco déle. Ruské vánoční svátky se následně slaví počátkem ledna a tímto pro podávání žádostí o ruské vízum na uzavřených ruských konzulátech moc prostoru nezbývá. Myslete tedy na své vízum s danou časovou rezervou, posílejte nám své žádosti s podklady s předstihem a vaše vízum i cesta do Ruska proběhne v klidu a bez dalších zbytečných nákladů. Prostě tak jak má :)

4.11. - Den národní jednoty, svátek Ruska

Vážení a milí, v pondělí 4.11. 2019 se v Rusku slaví " День народного единства". Konzuláty Ruské federace a ruská vízová centra budou v tento den uzavřena. Rádi bychom Vás upozornili, že tento den nelze započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Počítejte, prosím, proto s prodloužením dané doby vyřízení o jeden den.

28.10. - svátek ČR

Pondělí 28.10.2019 je dnem svátečním. Nebude možné podávat žádosti o vízum do Ruska ani vyzvedávat vyřízená víza, tento den nelze také započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Počítejte, prosím, s prodloužením cekové doby vyřízení Vaší objednávky o jeden den.

Elektronická víza do Kaliningradské oblasti

Od 1. července 2019 není potřeba při návštěvě Kaliningradské oblasti RUSKÉ VÍZUM. Rusové představili nová elektronické víza, která lze získat zdarma. Tyto elektronická víza budou moci využít cestovatelé z 53 států světa (mezi nimi je i Česká republika, Slovensko, Polsko, Rakousko i Německo).

Letecké spojení Česka s Ruskem bude v létě bez omezení

Přímé letecké spojení mezi Českem a Ruskem bude do konce léta fungovat bez omezení. Dohodla se na tom ministerstva dopravy obou zemí s cílem zamezit zhoršování pohodlí cestujících, sdělil ve čtvrtek mluvčí českého ministerstva dopravy František Jemelka.

Ruské vízum v květnu 2019

Potřebujete cestovat v nejbližších dnech do Ruska a ve Vašem cestovním dokladu platné RUSKÉ VÍZUM doposud chybí, věnujte tedy pozornost následujícímu. Z důvodů ruských květnových svátků (Svátek jara a práce, Den Vítězství) nebude možné určité dny podávat ani vyzvedávat žádosti o ruská víza.

Ruské vízum a velikonoce

UPOZORNĚNÍ: V pátek 19.04. a pondělí 22.04.2019 nebude možné podávat žádosti o vízum do Ruska ani vyzvedávat vyřízená víza. Tyto dva dny nelze také započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Proto počítejte s prodloužením této doby vyřízení.

Cestovní pojištění pro vízum do Ruska

Ruské vízum bude vydáno jeho žadateli pouze a jen na základě předložení správného CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ a samozřejmě i dalších doplňujících dokumentů, které jsou k vyřízení daného víza nezbytné. Potvrzení o cestovním pojištění, která nebudou splňovat NÍŽE uvedené požadavky, nemohou být, bohužel, od žadatele přijata.

Pro Letiště Praha byl rok 2018 opět ve znamení růstu

Kolik bylo v předchzím roce z Letiště Praha odbaveno cestujících? Do jakých destinací se nejraději létá za turistikou? Jaké jsou nejžádanější destinace pro služební cety? Nejoblíbenější evropskou destinací se stala opět Paříž... Letiště Václava Havla Praha od roku 2013 nepřetržitě roste. V roce 2018 odbavilo podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená 9procentní meziroční nárůst. Zároveň zde bylo uskutečněno celkem 155 530 vzletů a přistání, což je meziročně o 5 procent více.

Vánoční otevítací doba - ruské vízum 2018/2019

V období vánočních svátků je naše kancelář CRC Holding otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

4.11. - Ruský svátek

Vážení zákazníci, v neděli 4.11. se v Rusku slaví Den národní jednoty ( День народного единства) a proto i další pracovní den pondělí 5.11. je dnem svátečním. Konzuláty Ruské federace a ruská vízová centra budou mít zavřeno. Rádi bychom Vás upozornili, že tento den nelze započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Počítejte, prosím, s prodloužením doby vyřízení o jeden den.

28.9. - Den české státnosti

Vážení zákazníci, pátek 28.9. je dnem svátečním. Rádi bychom Vás upozornili, že v tento sváteční den nebude možné podávat žádosti o vízum do Ruska ani vyzvedávat vyřízená víza. Nelze ho také započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Počítejte, prosím, s prodloužením této doby vyřízení.

Požadavky na fotografie pro vízum

Vážení klineti, níže jsou AKTUÁLNÍ POŽADAVKY na fotografie pro vyplnění žádosti o vízum do Ruska. Dovolujeme si vás upozornit, že na správnost a kvalitu fotografie se klade velký důraz. Doporučujeme si pozorně pročíst následující.

Ruské vízum pro WM 2018 v Rusku

Vážený kliente, pokud ještě chcete navštívit WM 2018 v Rusku a nemáte doposud zajištěnou fan-ID kartu, která Vas opravňuje k cestování na WM 2018 do Ruska bez víza, máme zde nabídku zajištění turistického víza na 30 dnů na 2 vstupy s vyřízením do 3 nebo 6 dnů za běžnou cenu. Je tu možnost, jak ještě vše stihnout :)

České svátky v červenci

Čtvrtek 5.7. a pátek 6.7. nebude možné podávat žádosti o vízum do Ruska ani vyzvedávat vyřízená víza. Tyto dva dny nelze také započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Počítejte, prosím, s prodloužením této doby vyřízení.

Ruský svátek v červnu - Konzulát RF uzavřen

UPOZORNĚNÍ: V pondělí 11.06. a úterý 12.06. 2018 bude Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENO. V Rusku slaví Den Ruska. Tyto dva dny nebude možné započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska.

Ruské vízum v květnu 2018

Potřebujete cestovat v nejbližších dnech do Ruska a ve Vašem cestovním dokladu platné RUSKÉ VÍZUM doposud chybí, věnujte tedy pozornost následujícímu. .......Z důvodů ruských květnových svátků (Svátek jara a práce, Den Vítězství) nebude možné určité dny podávat ani vyzvedávat žádosti o ruská víza.

Velikonoce a ruské vízum

UPOZORNĚNÍ : V pátek 30.03. a pondělí 02.04.2018 nebude možné podávat žádosti o vízum do Ruska ani vyzvedávat vyřízená víza. Tyto dva dny nelze také započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Proto počítejte s prodloužením této doby vyřízení.

Svátek Ruska - vízum v únoru/březnu

UPOZORNĚNÍ - V pátek 23.2. 2018 slaví v RF "Den obránců vlasti". V souvislosti s tím budou v tento pracovní den všechna Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA.

Veletrhy a výstavy RUSKO 2018

Vybrali jsme pro vás několik zajímavých veletrhů na území Ruské federace, které se konají v nejbližších dnech.

Vízum do Ruska - Turistické vízum

Pokud plánujete blíže poznat ruskou kulturu, přírodu, navštívit města, památky, kulturní akce v Rusku, právě pro Vás je určeno turistické vízum. Toto vízum slouží ke krátkodobému pobytu v Rusku nepřesahující 30 dní.

PF 2018

Děkujeme a těšíme se na skvělou spolupráci i v roce 2018 :)

Vánoční otevírací doba - vízum do Ruska

30.11.17 Také v období vánočních svátků je naše kancelář CRC Holding otevřena jako obvykle, každý pracovní den od 9 - 17h. Podávat žádosti o ruské vízum nebo vyzvedávat cestovní doklady s již vyřízeným ruským vízem můžete kdykoli v daném čase, v případě potřeby a po dohodě vám vyjdeme rádi vstříct.

Vícevstupní roční vízum do Ruska

Pokud plánujete, že do Ruska budete cestovat pravidelně a nebo minimálně více než 2x v průběhu jednoho roku, vyplatí se Vám požádat konzulát Ruské federace o tzv. ROČNÍ VÍZUM do Ruska. Na základě tohoto vícevstupového obchodního víza do Ruska lze na území Ruské federace vstupovat v průběhu 1 roku vícekrát. Podmínkou pro vydání tohoto typu víza je doložení předchozího libovolného turistického nebo obchodního víza do Ruska, které bylo projeté (využité) v předchozích 12 měsících.

Víza do Ruska na přelomu roku 2017/2018

Vážení klienti, tak jako každý rok (a bude to již 10 let) se k vám obracíme s připomenutím, že vždy na přelomu roku trvá vyřízení víza z důvodů vánočních svátků, nejdříve u nás a následně v Ruské federaci, o něco déle. Myslete tedy na své vízum s přiměřenou časovou rezervou, aby se vaše cesta do Ruska zbytečně nezkomplikovala.

Vízum do Ruska v listopadu 2017

Vážený kliente, z důvodu státního svátku Ruské federace dne 6.11. 2017 budou konzuláty pro podání žádostí o ruské vízum UZAVŘENY. Počítejte tedy s prodloužením vyřízení Vaší žádosti o vízum do Ruska o minimálně jeden pracovní den.

Zetor s ruskými partnery plánuje ovládnout trh

24.08.17 Legendární výrobce českých traktorů našel v Rusku partnera, s kterým chce pokořit ruský trh. Ze všech evropských výrobců jsme dali přednost společnosti Zetor, protože to je závod s bohatou historií, říká Igor Tupicyn, obchodní ředitel sekce stavební techniky Kovrovského elektromechanického závodu.

Pražské letiště hlásí rekordní počet cestujících

24.07.17 Oproti loňsku přibyla pětina cestujících pražského letiště. Nejvíce cestujících, kteří pražské letiště využili, cestovalo letadly po Evropě. Nejrychleji rostoucí destinací bylo Rusko. Kromě počtu cestujících zaznamenalo letiště i nárůst množství přepravovaného zboží.

Vízum do Ruska - Změny v registraci 2017

Důležité: Nová pravidla pro registraci v Rusku souvisejí s probíhajícím Konfederačním pohárem 2017 a vztahují se na období od 01.06.- 12.07.2017 a města Soči, Moskva, Kazaň a Petrohrad.

České firmy se znovu orientují na Rusko

25.06.17 České firmy mají čím dál častěji políčeno na získání zakázek v Ruské federaci. Vyplývá to z průzkumu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) a Asociace malých a středních podniků ČR (AMSP ČR). „Z průzkumu vyplynulo, že se firmy začínají intenzivně zaměřovat na Rusko. Obrátili jsme se na Český statistický úřad a zjistili jsme, že od ledna do dubna letošního roku vzrostl export do Ruska o 21 procent,“ řekl včera předseda představenstva AMSP ČR Karel Havlíček.

12.06. - Konzulát RF uzavřen

UPOZORNĚNÍ: V pondělí 12.06.2017 bude Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENO. V RF se slaví Den Ruska. Tento den nebude možné započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska.

Do Prahy jezdí čím dál víc Rusů, Asiatů i turistů z Česka

17.05.17 Praha se těší stoupajícímu zájmu turistů z Ruska. V prvních měsících letošního roku do metropole podle organizace Prague City Tourism (PCT) zavítalo o polovinu Rusů více než v loňském roce. Zájem o Prahu ale stoupá i mezi tuzemskými turisty a Asiaty.

Sankce nesankce, český vývoz do Ruska opět roste. Letos zatím o čtvrtinu

26.04.17 Propad vývozu do Ruska se letos zastavil, v prvních dvou měsících roku se zvýšil export českých firem do Ruska meziročně o 26 procent. Podíl Ruska na celkovém českém exportu ale zůstal 1,8 procenta. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. Mezi důvody dřívějšího poklesu vývozu patřily mimo jiné sankce zavedené Evropskou unií v roce 2014 na Rusko kvůli anexi Krymu.

Sankce nutí Rusko investovat do vlastní produkce. Čeští výrobci agrotechniky proto cílí na místní trh

18.04.17 Čeští výrobci zemědělské techniky pronikají na ruský trh. Agrostroj staví u Voroněže vlastní závod za 1,7 miliardy korun. V zemi investují i další české firmy z oboru jako Zetor či Farmtec. Rusko se systematicky zaměřuje na dodávky zahraničních technologií. Cílem je vybudování co nejsoběstačnějšího zemědělství.

Rusko není trh pro sólisty

31.03.17 Neopouštějme ruský trh, české firmy tam mají velké renomé, vyzývají experti. Obchod s Ruskem je pro českou ekonomiku dlouhodobě prioritou. Jenže od roku 2013 se výrazně propadá. "Rusko je velmi zajímavý trh pro řadu firem a Česká republika je tam známá jako solidní a renomovaný dodavatel. Jenže vlivem mnoha faktorů došlo v Rusku k propadu obchodu nejen s Evropskou unií, ale i s Českou republikou.

Byznys v Rusku se nadechuje. Západní sankce ekonomice pomohly

15.03.17 Chcete tady prodávat? Potom zde i vyrábějte. Nekompromisní obchodní politika Ruska pomáhá kromě lepších cen ropy zemi opět se postavit na nohy. Před rokem to vypadalo s ruskou ekonomikou nevalně, teď se probouzí k životu. A láká i české firmy.

08.03. - Konzulární oddělení jsou uzavřena

UPOZORNĚNÍ: Ve středu 08.03.2017 budou UZAVŘENA všechna Konzulární oddělení Ruské federace na území České republiky. Celková doba vyřízení víz do Ruska bude tímto prodloužena. Tyto dny nebude možné započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska.

Svátek Ruska - vízum v únoru/březnu

17.02.17 UPOZORNĚNÍ: Ve dnech 23.02. a 24.02. 2017 budou Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA. Rusko slaví Den obránce vlasti. Tyto dny nebude možné započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska.

Rusové přestali utrácet. V lednu z bank vybrali nejméně za osm let

16.02.17 Ruská ekonomika má letos začít růst, reálné příjmy však loni poklesly. Lidé tak raději peníze šetří. Ruská ekonomika je přitom v poměrně slušném stavu. Loni sice ještě o necelé procento klesla, letos však ekonomové očekávají nevelký růst, zhruba o 1,5 procenta. Ruský prezident Vladimir Putin loni v září optimisticky prohlásil, že ekonomika je stabilizovaná, inflace poklesla a co nevidět začne hospodářský růst.

Trump nakopl investice v Rusku, moskevská burza hlásí rekord

07.02.17 Zvolení Donalda Trumpa do Bílého domu uklidnilo západní investory se zájmem o ruská aktiva. Dolary opět plují na moskevskou burzu, která v lednu zaznamenala nejlepší výsledek ve své historii. Nový americký prezident pro mnohé představuje naději na ukončení protiruských sankcí.

USA mírně uvolnily protiruské sankce

03.02.17 Americké ministerstvo financí zavedlo výjimky v případě protiruských sankcí, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters. Výjimky se týkají spolupráce firem s ruskými zpravodajskými službami. Není jasné, do jaké míry. O zařazení ruských tajných služeb včetně FSB na sankční seznam rozhodl v závěru loňského roku končící prezident Barack Obama kvůli obvinění, že se ruské služby snažily ovlivnit průběh prezidentských voleb v USA. Obama současně rozhodl o vyhoštění ruských diplomatů.

NATO je pořád klíčové, shodli se Trump s Merkelovou

30.01.17. S Putinem chtějí zase USA obnovit obchod. Americký prezident Donald Trump a ruský prezident Vladimir Putin se v telefonickém rozhovoru shodli na tom, že chtějí obnovit obchodní a hospodářské styky obou zemí. S Angelou Merkelovou si americký prezident potvrdil zásadní význam Severoatlantické aliance pro transatlantické vztahy. Francouzský prezident zase Trumpa v telefonátu varoval před americkým protekcionismem. A odmítl zrušení protiruských sankcí.

Bývalý francouzský premiér Fillon označil protiruské sankce za nesmyslné

24.01.17 Horký favorit nadcházejících francouzských prezidentských voleb François Fillon označil v pondělí při návštěvě Německa hospodářské sankce proti Rusku za nesmyslné. Po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou varoval před sblížením Ruska a USA s novým prezidentem Donaldem Trumpem, kteří by mohli vybudovat vztahy za zády Evropské unie.

Zvážím konec sankcí proti Rusku i politiky jedné Číny, naznačil Trump

16.01.17 Nastupující americký prezident Donald Trump naznačil, že by mohl zrušit některé sankce proti Rusku a nectít dosud Spojenými státy dodržovanou politiku jedné Číny. Záleží na chování obou velmocí, řekl v rozhovoru s listem Wall Street Journal.

Krymský most přepraví ročně až 14 milionů turistů

09.01.17 Přes Krymský most, který spojí Republiku Krym s Krasnodarským krajem, bude možno přepravovat ročně až 14 milionů turistů a 13 milionů vozidel. Stavba mostu, který nakonec spojí Krym s ruskou pevninou, probíhá podle plánu. Jak pokročila stavba mostu během posledních měsíců ve fotografiích...

Strategie rozvoje lehkého průmyslu v Rusku

14.12.16 S cílem zvýšení nízkého podílu lehkého průmyslu na celkovém ruském HDP vypracovalo ministerstvo průmyslu a obchodu RF v květnu roku 2015 novou strategii: „Strategii rozvoje lehkého průmyslu v RF do roku 2025“. Jedná se o klíčový dokument, který má přispět k rozvoji textilního, oděvního a kožedělného průmyslu. Snahou strategie je zvýšit podíl lehkého průmyslu z 0,9 % HDP v roce 2015 (z průmyslové výroby pak ve stejném období lehký průmysl činí 2,4 %) na 1,5 % HDP v roce 2025.

Ruská víza na přelomu roku 2016/2017

05.12.16 Abyste v klidu odcestovali do Ruska na počátku roku 2017, myslete na své lednové vízum do Ruska již dnes. Ruské konzuláty vydávající ruská víza budou uzavřeny. V dalších dnech budou, jako každý rok, zavaleny žádostmi o vízum těch, kteří na tento fakt pozapomněli. Prvním pracovním dnem roku 2017 v Rusku bude pondělí 9.1.

Německo dohodlo s Gazpromem podmínky přepravy plynu přes OPAL

28.11.16 Německý úřad pro regulaci energetického trhu dnes dohodl s ruským plynárenským kolosem Gazprom podmínky zvýšeného ruského přístupu k plynovodu OPAL, jímž proudí plyn z podmořského plynovodu Nord Stream konečným zákazníkům v Německu a České republice. Německo se dohodlo s Gazpromem měsíc poté, co Evropská komise ruskému podniku umožnila větší používaní tohoto plynovodu...

Rusko: Zahraniční obchod a investice

21.11.16 Největším zahraničně-obchodním partnerem RF zůstaly i v roce 2015 země EU, jejichž podíl na obratu zahraničního obchodu činil 44,8 %, což ale znamenalo další pokles oproti roku 2014 (48,2 %). Podíl zemí SNS v roce 2015 představoval 12,5 % a pohyboval se tak cca na úrovni roku 2014 (v roce 2014 činil 12,2 %). Podíl zemí APEC naopak dále mírně vzrostl na 28,1 % (v roce 2014 činil 27 %). Celkový podíl zemí tzv. vzdáleného zahraničí (za hranicemi zemí SNS) dosáhl prakticky podílu jako v roce 2014, a to 87,5 % (v roce 2014 představoval 87,7 %). Podíl zemí Eurasijské hospodářské unie na zahraničním obchodu RF se v roce 2015 poněkud zvýšil a to ze 7,1 % v roce 2014 na 8 % v roce 2015.

Rusko obchodní bilance za posledních 5 let – vývoz, dovoz

8.11.16. Ruský zahraniční obchod, resp. jeho obrat v roce 2015 v porovnání s rokem 2014 poklesl o cca 33,7 %. Recese ruské ekonomiky a pokles cen surovin, které tvoří rozhodující složku ruského vývozu, především pak energetické suroviny determinovaly zápornou dynamiku zahraničního obchodu. K tomu se připojil vliv globálního faktoru a sankce. Negativní tendence ve vývoji ruského zahraničního obchodu ve sledovaném období byly pak dále ovlivněny nepříznivou strukturou ruské ekonomiky, kdy řada odvětví zpracovatelského průmyslu je závislá na dovozu komponentů a dílů a v řadě případů neexistují ruské ekvivalenty příslušné produkce na tuzemském trhu.

Putin odpovědnost za kyberútoky odmítá. S USA chce po prezidentských volbách navázat spolupráci

18.10.16 Rusko nestojí za hackerskými útoky na portály americké Demokratické strany a ani nemá zájem ovlivňovat nadcházející volby ve Spojených státech. V neděli to na okraj končícího summitu zemí BRICS, tedy Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky, prohlásil v Indii ruský prezident Vladimir Putin. Televize NBC News s odvoláním na nejmenovaného představitele amerických tajných služeb uvedla, že Ústřední zpravodajská služba (CIA) na žádost prezidenta Baracka Obamy připravuje možnost odvetného kybernetického útoku proti Rusku.

Rusko i Ukrajina prodaly eurobondy. Moskva tak ohlašuje návrat na světové trhy, Kyjev pokračování reforem

27.09.16 Rusko i Ukrajina minulý týden úspěšně prodaly své eurobondy na mezinárodních finančních trzích. To je ale vše, co mají tyto dvě události společné. Pro Ukrajinu to znamená pokračování zahraniční pomoci výměnou za reformy, ruská emise znamená návrat Moskvy na světové finanční trhy, které se pro ni zavřely po anexi Krymu.

Zemědělství vyneslo Rusku víc než prodej zbraní

12.09.16 Ruské zemědělství zažívá příznačný vzestup, píše německý časopis Der Spiegel. V důsledku rozpadu SSSR se zemědělství v Rusku dostalo do úpadku, investoři nechtěli vkládat peníze do agrárního sektoru a dávali přednost surovinovým odvětvím. Od roku 1992 přišlo Rusko v důsledku stagnace zemědělství o asi 35 milionů hektarů orné půdy, což se téměř rovná území celého Německa, praví se v článku.

Největší ruská banka Sberbank vykázala ve druhém čtvrtletí rekordní zisk

25.08.16 Největší ruská banka Sberbank hospodařila ve druhém čtvrtletí s rekordním čtvrtletním ziskem. Čistý zisk činil 145 miliard rublů (53,5 miliardy korun), a zvýšil se tak ze 118 miliard rublů v prvních třech měsících roku, což byl dosavadní rekordní čtvrtletní údaj. Loni ve druhém čtvrtletí zisk činil 54,2 miliardy rublů. Sberbank působí i v České republice. Výsledky překonaly odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters,...

V Rusku spustili první jaderný reaktor nové generace na světě

09.08.16 Je bezpečnější a efektivnější. Výstavby dvou novovoroněžských bloků s novými reaktory se účastní i české firmy. Bloky generace III+ mají zlepšené technické a ekonomické parametry, více zajišťují bezpečnost provozu a odpovídají nejnovějším požadavkům Mezinárodní agentury pro atomovou energii....

Uznejme anexi Krymu, zlepší-li to vztahy s Ruskem, navrhuje Trump

01.08.16 Podle republikánského kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa by USA měly uznat ruskou anexi Krymu, pokud by to vedlo k lepším vztahům s Moskvou a silnější spolupráci v boji proti teroristům z organizace Islámský stát. Trump to řekl v rozhovoru, který v neděli vysílala stanice ABC.

Erdogan se omluvil Rusům za sestřelení bitevníku u hranic Sýrie

27.06.16 Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se v dopise prezidentu Vladimiru Putinovi omluvil za listopadové sestřelení ruského letadla na syrsko-turecké hranici. Moskva tureckou omluvou podmiňovala sankce, které loni po incidentu na hranicích Sýrie na Ankaru uvalila.

Pokud na Ukrajině vydrží mír, EU by měla postupně rušit protiruské sankce

20.06.16 Pokud tedy ruská vláda dostojí svým závazkům v mírovém plánu pro Ukrajinu, podpořil by německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier postupné odvolávání odvetných opatření. "Strategie všechno, nebo nic, i když zní dobře, nefunguje," uvedl.

Ruský trh s auty v květnu opět klesl. České Škodě Auto se ale dařilo

16.6.16 Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce. Prodej osobních a lehkých užitkových vozů v Rusku se meziročně snížil na 107 665 automobilů. Škoda Auto podle údajů AEB vykázala v květnu na ruském trhu meziroční nárůst prodeje o 24 procent na 4705 vozů.

Rusové chtějí za hladký vstup na trh firemní know-how. Kovosvit souhlasí

20.05.16 Ruská ekonomika se naplno otevře zahraničním firmám. Jejich zboží ale ponese označení „Made in Russia.“ Cesta vede přes úpis Kremlu a vytvoření společného podniku s ruskou vládou. Punc ruského zboží má přespolním investorům zajistit, že jejich artikl bude mít šance i u firem se státní účastí, tedy ve stále významné části tamního trhu. Podle byznysmenů bude daní za vstupenku do Ruska jménem SIC (Speciální investiční kontrakt) zejména know-how automaticky sdílené s ruskou stranou.

Ruské vízum v květnu 2016

Důležité: Blíží se květnové svátky a s nimi spojená uzavřená Konzulární oddělení Velvyslanectví RF. Ve dnech 2.5., 3.5. a 9.5. 2016 budou všechna Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENA. Tyto uvedené dny nebude možné započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Kancelář naší společnosti je pro Vás otevřena každý pracovní den od 9.00 -17.00. Rádi Vám ochotně poradíme a pomůžeme řešit i to zdánlivě neřešitelné. Tým CRC Holding

Petrohrad bude zkušebně provozovat elektrobus ŠKODA

15.04.16 Petrohradský městský dopravní podnik «Pasažiravtotransport» posuzuje s firmou ŠKODA možnosti pro zavedení výroby elektrobusů v Petrohradě. Zatím bylo dosaženo dohody, podle níž během prvního pololetí 2016 bude v Petrohradě zahájen provoz jednoho elektrobusu.

Čeští investoři volí lokalizaci výroby v Rusku

Pauza ve spolupráci Ruska a Česka skončí 22. března, kdy po čtyřleté pauze se v Praze uskuteční zasedání mezinárodní právní komise pro obchodně-ekonomickou spolupráci mezi Ruskem a Českem, ale zatím čeští investoři hledají způsoby práce v Rusku, řekl Sputniku obchodní zástupce RF v ČR Sergej Stupar.

Vízum do Ruska nejen na MS 2016 v hokeji

Své vízum do Ruska u nás pořídíte již za 1.987 Kč bez DPH ať už cestujete jako turista po památkách nebo jste podnikatel nebo jen hokejový fanoušek MS 2016. Na našem novém vízovém portálu si můžete své vízum v daleko širší míře nakonfigurovat podle vlastní potřeby, přesně tak jak chcete Vy...

Francie chce v létě zrušit sankce proti Rusku

25.01.16 Francie by ráda zrušila mezinárodní sankce uvalené na Rusko kvůli krizi na Ukrajině již „toto léto“. Uvedl to v neděli francouzský ministr hospodářství Emmanuel Macron. Podmínkou pro takový krok ale je, že budou dodržovány mírové dohody z Minsku.

PF 2016

Přejeme krásný a šťastný nový rok....

17. 11. - Uzavřená budova

UPOZORNĚNÍ. V úterý 17.11.2015 je státní svátek (Den boje za svobodu a demokracii) a kancelář CRC Holding bude UZAVŘENA.

4.11.2015 – Konzulát RF uzavřen

UPOZORNĚNÍ. Ve středu 4.11.2015 bude Konzulární oddělení Velvyslanectví Ruské federace UZAVŘENO. Tento den nebude možné započítávat do celkové doby vyřízení objednaného víza do Ruska. Kancelář CRC Holding pro vyřízení Vašeho víza do Ruska bude otevřena od 9 – 17 hod.