+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

FAQ

Vše, co potřebujete vědět o vízech do Ruska

 1. Jak si u společnosti Ackermann & Partners s.r.o. objednat vízum do Ruska?

Objednávku víza do Ruska můžete provést online prostřednictvím našich webových stránek nebo se můžete dostavit osobně kdykoli v pracovní době do naší kanceláře. Jsme tu pro Vás Po-Pá od 10.00 do 16.00 hodin. Nebo nám volejte na bezplatnou zákaznickou podporu Po-Ne 8.00-20.00 hod.+420 601 331 818.

 1. Jak nám doručit potřebné dokumenty?

Potřebné dokumenty nám můžete doručit osobně, poštou nebo kurýrní službou. V případě odesílání poštou doporučujeme zásilku poslat jako cenné psaní nebo službou tzv. EMS.

 1. Mohu podat žádost o vízum do Ruska za jinou osobu?

Ano, vyplněná žádost o ruské vízum může být podaná i za jinou osobu, naše společnost nevyžaduje plnou moc. 

 1. Mohu požádat o vyřízení dvou víz do Ruska pro jednu osobu současně?

To bohužel nelze, dle platné legislativy Ruské federace může mít jedna osoba platné pouze jedno vízum.

 1. Musím u vás ponechat originál cestovního dokladu?

Ano, originál pasu je spolu s ostatními požadovanými dokumenty součástí žádosti o vízum, kterou za Vás podáváme na konzulát Ruské federace. Vízum se v podobě štítku vlepuje do cestovního dokladu.

 1. Je nutné k žádosti o vízum do Ruska doložit zvací dopis?

Ano, zvací dopis do Ruska nebo voucher do Ruska je ve vetšině případů jednim z povinných dokumentů. Pokud zvací dopis nemáte k dispozici, rádi Vám ho zajistíme. Pokud si u nás objednáváte kompletní službu zajištění víza do Ruska, je zvací dopis nebo voucher již součástí této služby.

 1. Jaké potřebuji cestovní pojištění?

Cestovní pojištění musí být platné na území Ruské federace v době Vaší plánované cesty do Ruska. Základem této pojistky je krytí léčebných výloh, které by mohly vzniknout v souvislosti s nenadálými zdravotními komplikacemi. Odevzdává se kopie smlouvy o cestovním pojištení.

 1. Pokud jsem u Vás již podával žádost o vízum do Ruska, musím Vám předložit opět kompletní sadu dokumentů?

Ano, v případě opakované žádosti se musí dodat veškeré dokumenty znovu.

 1. Potřebují děti vízum?

Ano, potřebují. Kroky pro získání víza do Ruska pro děti jsou zcela stejné jako pro dospělé osoby.

 1. Musí termín mé cesty souhlasit s daty uvedenými na vízu?

Do Ruska můžete vycestovat pouze v termínu platnosti víza, a to včetně dne začátku a konce platnosti víza. Tzn. termín Vaší cesty do Ruska může být stejný nebo kratší, nikoli delší než je platnost víza.

 1. Jaké jsou podmínky pro získání víza do Ruska na 1 rok?

Podmínkou pro získání ročního víza je doložení předchozího víza projetého za posledních 12 měsíců. Pokud takové vízum nemáte možnost doložit, můžeme Vám zajistit roční vízum na základě pozvání od Federální migrační služby. Zde ale musíte počítat s delší dobou vyřízení, cca 3-4 týdny. 

  12. Mám přestup na letišti v Rusku, budu potřebovat ruské vízum?

Pokud při přestupu nebudete opouštět tranzitní zónu, vízum nebudete potřebovat. Přestup však musí proběhnout do 24 hodin. V případě přestupu nad 24 hod. a při opuštění tranzitní zóny je třeba si vyřídit tranzitní vízum do Ruska.

  13. Kdy je třeba doložit potvrzení o HIV negativitě?

Tento dokument se dokládá v případě žádosti o pracovní vízum do Ruska nebo studijní vízum na základě pozvání od Federální migrační služby Ruské federace s možností prodloužení v RF.

  14. Pokud mám své pozvání, musím Vám ho dodat v originále?

Originál pozvání se musí předložit v případě žádosti o roční obchodní vízum a dále se musí dodat originály pozvání, která jsou vydaná Federální migrační službou Ruské federace.

  15. Jak dlouho můžu v Rusku pobývat na základě turistického víza? Lze ho prodloužit na území Ruska?

Maximální délka pobytu na turistické vízum byla 30 dní. Dnes již pro Vás můžete zajistit turistické vízum s platností 90 nebo až 180 dní s multivstupy. Prodloužení tohoto turistického víza v Ruské federaci není možné.

  16. Kolik mne bude stát vyřízení víza do Ruska?

Březen 2022 - pro přehled možností a cenové relace služeb v současné situaci doporučujeme kontaktovat naše oparátory telefonicky. Pro speciální druhy víz (pracovní, humanitární, soukromé, studijní, posádky letadel, řidiči kamionů atd) volejte +420 601 331 818.

  17. Jak zjistím, že je mé vízum vyřízené?

Všem našim klientům zasíláme na email oznámení s konkrétním termínem vyhotovení víza. Dále je možno zjistit stav objednávky na www v sekci "Kontrola stavu objednávky" .

  18. Můžete mi zaručit, že mi bude vízum uděleno?

Udělení Vašeho víza, bohužel, zaručit nemůžeme. Rozhodnutí o udělení nebo zamítnutí ruského víza přísluší pouze Konzulárnímu oddělení při Velvyslanectví Ruské federace. Garantujeme Vám ale, že pokud podáte žádost o vízum do Ruska naším prostřednictvím, bude Vaše žádost podána na konzulát přesně v souladu s právní legislativou a vyřízena v požadovaném termínu.