+420 222 314 458 CRC Holding s.r.o., Office Center Zirkon Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

E-VÍZA do Ruska

E-VÍZA do Ruska pro oblast Kaliningradu a Petrohradu

Od 1.7.2019 můžete cestovat do města Kaliningradu a jeho oblasti zdarma pomocí e-víza. Totéž platí od 1.9.2019 také pro oblast a město Petrohrad. Pro Moskvu je zavedení e-víza naplánováno od 1.1.2021. Nový formulář elektronické žádosti (viz níže) Vám usnadňuje vstup do zmíněných oblastí Ruské federace.

Na e-vízum se však vztahují zvláštní podmínky jejich využití.  Musíte pečlivě zvážit, zda je právě pro Vás a vaši cestu do Ruska e-vízum vhodné. Zjistěte, jak dlouho tam můžete pobývat, kolikrát tam můžete vstoupit a další užitečné informace získáte zde na tomto webu ruskaviza.cz

Přehled nejdůležitějších informací o elektronickém vízu do Ruska

E-víza v současné době platí pouze pro města a oblasti Kaliningradu a Petrohradu. O e-vízum můžete požádat nejdříve 20 dní a nejpozději 4 kalendářní dny před vstupem na Ruské území. Po vydání je e-vízum platné 30 dnů. V cílové oblasti však můžete pobývat maximálně 8 dní.

Lze žádat o různé druhy víz:

 • e-vízum turistické
 • e-vízum obchodní
 • e-vízum humanitární – sportovní vztahy
 • e-vízum humanitární – kulturní vztahy
 • e-vízum humanitární – vědecko - technické vztahy

Důležité! Elektronické vízum do Kaliningradu a Petrohradu je elektronický dokument, který Vám bude zaslán e-mailem nebo si ho můžete vyzvednout osobně v naší kanceláři v tištěné podobě. Elektronický dokument (e-vízum) si můžete stáhnout do Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo jiného elektronického zařízení a prokázat se tímto dokumentem při hraniční kontrole. Dokument (e-vízum) přesto doporučujeme si také vytisknout a prokázat se při kontrole e-vízem i v papírové podobě.

Nejdůležitější fakta o e-vízu souhrn informací:

Požádat o e-vízum můžete nejdříve 20 dní a nejpozději 4 dny před odjezdem

 • e-vízum je platné pouze pro jeden vstup a výstup
 • e-vízum je platné 30 dnů pro pobyt maximálně do 8 dnů
 • e-vízum je určené pro cesty turistické, služební, obchodní i humanitární
 • není nutná žádná registrace v místě pobytu
 • při hraniční kontrole si připravte (nezapomeňte) cestovní pojištění platné v Rusku
 • Váš cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po návratu z cesty a musí obsahovat alespoň jednu volnou dvoustránku
 • upozorňujeme, že nedodržením jakékoliv podmínky pro vydání e-víza může mít za následek zamítnutí žádosti o e-vízum nebo nevpuštění na teritorium Ruska při hraniční kontrole

7 dobrých důvodů proč využít našeho vízového servisu do Ruska s CRC:

Naše společnost zajišťuje vízové servisní služby od roku 2009. Za tuto dobu jsme poskytli a dále poskytujeme naše služby více než 70 000 klientů. Zajišťujeme vízový servis a poradenství pro firmy i fyzické osoby. Spolupráce s námi má celou řadu výhod:

 1. kompletní servis - Pošlete nám Vaše údaje a nezbytné dokumenty a my uděláme vše ostatní za Vás. Po dobu Vaší cesty můžete v případě problému s Vašim e-vízem (ztráta, poškození apod.) zavolat bezplatně na naší zákaznickou linku +420 601 331 818 a my Vám pomůžeme.
 2. objednávkový formulář je v češtině. Pokud při vyplňování uděláte chybu nebo nepřesnost nevadí. Vše zkontrolujeme a případně opravíme tak abyste měli vaše e-vízum v naprostém pořádku.
 3. nevyžadujeme tzv. potvrzení cesty. Žádná pozvání, vouchery nebo letenky.
 4. e-víza zpracováváme za 5 pracovních dnů vč. kontroly všech dokumentů a vč. garance našich služeb
 5. e-víza jsou velmi flexibilní. Nemusíte k nám do kanceláře ani na poštu. Vše vyřídíte i ze svého mobilního telefonu, tabletu nebo PC.
 6. v současné době se neplatí žádné konzulární poplatky. Náš servisní poplatek za vyhotovení víza je 300 Kč vč.  DPH a můžete si v klidu plánovat Vaše cesty do Ruska bez omezení a obav o e-vízum.
 7. odborné poradenství - Pokud plánujete cestu do Ruska a e-vízum není pro Vás vhodné, poradíme Vám, jaké jiné běžné klasické vízum je pro Vaši cestu do Ruska tím nejvhodnějším.

Jak si tedy e-vízum u nás objednat?

 1. OBJEDNÁVKA: na konci této stránky je umístěn objednávkový formulář elektronické žádosti o e-vízum. Vyplňte ho postupně formou výběru z nabídky za každého cestujícího samostatně. Můžete nás také navštívit osobně v naší kanceláři a podat žádost u nás. V případě nejasností volejte bezplatně zákaznickou linku +420 601 331 818.
 2. ZPRACOVÁNÍ: naši specialisté po obdržení objednávky (elektronicky nebo osobně) vše okamžitě zkontrolují a Vaši žádost podají na konzulární oddělení ruského MZV. V případě chyby nebo nesprávných podkladů pro e-vízum Vás budeme ihned kontaktovat a nedostatky odstraníme. Nahrajte jako přílohu na náš server podle pokynů v objednávce elektronickou kopii Vašeho cestovního dokladu (pouze hlavni dvoustránku) a jednu elektronickou barevnou fotografii na bílém pozadí (návod na pořízení fotografie naleznete zde).
 3. VYDÁNÍ VÍZA: jakmile obdržíme informaci o vydání Vašeho e-víza, budeme Vás neprodleně o tomto informovat a e-vízum Vám elektronicky zašleme na e-mail nebo předáme osobně podle Vašeho výběru.

Kdo může požádat o elektronické vízum do Ruska?

Od 1.7.2019 může každý občan EU požádat o vydání e-víza do města Kaliningrad a okolní Kaliningradské oblasti a od 1.9.2019 do města Petrohrad a okolní Leningradské oblasti. Toto e-vízum vám umožní pohyb pouze v jedné z daných oblastí, e-vízum tedy NELZE použít, pokud chcete současně cestovat také i do jiných oblastí Ruska. Žádost lze podat jen pro každou oblast samostatně. O elektronické vízum mohou požádat občané 53 států: 

Andorra, Rakousko, Bahrajn, Belgie, Bulharsko, Čína (včetně Tchaj-wanu), Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Korejská lidově demokratická republika (Severní Korea), Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Indie, Indonésie, Írán, Irsko, Itálie, Japonsko, Kuvajt, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malajsie, Malta, Mexiko, Monako, Nizozemsko, Severní Makedonie, Norsko, Omán, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Katar, Rumunsko, San Marino, Saúdská Arábie, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Vatikán.

Jaké dokumenty budeme od Vás potřebovat?

Abychom Vám mohli co nejdříve vyřídit Vaši žádost o e-vízum, budeme od Vás potřebovat:

1. vyplněný online elektronický formulář žádosti o e-vízum na konci této stránky.

2. nahrajte jako přílohu na náš zabezpečený server kopii hlavní dvojstránky Vašeho cestovního dokladu.

3. vyfoťte se mobilem nebo fotoaparátem a nahrajte foto jako přílohu na náš zabezpečený server. Fotografie musí být pasového formátu na bílém hladkém pozadí. Při focení zachovejte neutrální výraz a zavřená ústa. Kompletní návod naleznete zde.

Přehled hraničních přechodů pro vstup a výstup:

Pokud chcete vstoupit do oblasti Kaliningradu a Petrohradu s e-vízem, musíte k tomu použít jen určené hraniční přechody.

Elektronická víza RF pro návštěvu Kaliningradské oblasti platí pro vstup do Ruské federace a výstup z Ruské federace pouze přes následující hraniční přechody přes státní hranici Ruské federace, které se nacházejí na území Kaliningradské oblasti:

·       letištní přechod «Kaliningrad (Khrabrovo)»

·       lodní přechod «Kaliningrad» (úseky ve městech Kaliningrad, Baltiysk a Svetly)

·       silniční přechody «Bagrationovsk», «Gusev», «Mamonovo (Gzhekhotki)», «Mamonovo (Gronovo)», «Morskoye», «Pogranichny», «Sovetsk», «Chernyshevskoye»

·       železniční přechody «Mamonovo», «Sovetsk»

Občané, kteří získali elektronická víza RF pro návštěvu Kaliningradské oblasti, mají právo pobývat a pohybovat se pouze na území Kaliningradské oblasti. Vstup s takovými e-vízy do zbytku území Ruské federace za účelem tranzitní dopravy do Kaliningradské oblasti nebo výstupu z ní, včetně letišť v režimu přímého spojení, NENÍ možný.

Elektronická víza RF pro návštěvu města Petrohrad a Leningradské oblasti platí pro vstup do Ruské federace a výstup z Ruské federace pouze přes následující hraniční přechody přes státní hranici Ruské federace, které se nacházejí na území města Petrohrad a Lenigradské oblasti:

letištní přechod Petrohrad - "Pulkovo (Пулково)"»

·       lodní přechod Petrohrad - "Vysock (Высоцк)", "Bolšoj port Petrohrad (mořský přístav) (Большой порт Санкт-Петербург /морской вокзал/)", "Passažirskij port Petruhrad (Пассажирский порт Санкт-Петербург)"

·       silniční přechody «"Ivangorod (Ивангород)", "Torfjanovka (Торфяновка)", "Brusničnoje (Брусничное)", "Svetogorsk (Светогорск)"»

·       hraniční přechod pro chodce «"Ivangorod (Ивангород)"»

Občané, kteří získali elektronická víza RF pro návštěvu města Petrohrad a Leningradské oblasti, mají právo pobývat a pohybovat se pouze na území města Petrohrad a Leningradské oblasti. Vstup s takovými e-vízy do zbytku území Ruské federace za účelem tranzitní dopravy do města Petrohrad a Leningradské oblasti nebo výstupu z ní, včetně letišť v režimu přímého spojení, NENÍ možný. 

Informace, které byste měli znát:

Díky e-vízům je vstup do vybraných oblastí mnohem jednodušší a levnější. S e-vízem jsou ale spojeny podmínky, na které byste neměli zapomenout:

1. každý občan EU + vybrané země může požádat o e-vízum do Ruska (viz seznam)

2. od data vydání e-víza máte 30 dnů na vstup do vybraných oblastí Kaliningradu nebo Petrohradu. V příslušné oblasti však můžete pobývat maximálně 8 dní. E-vízum je v současnosti vydáváno pouze jako jednovstupové.

3. Váš vstup na ruské území musí probíhat pouze přes určené hraniční přechody, letiště, námořní přístavy nebo vlakové a silniční kontrolní stanoviště

4. během pobytu se nemusíte nikde registrovat, ubytovat se můžete podle potřeby

5. e-vízum je možné použít pro turistiku, obchodní cesty nebo humanitární cíle

6. Váš cestovní doklad musí být platný ještě 6 měsíců po návratu. Při cestě do Ruska musíte mít s sebou uzavřené platné cestovní pojištěním pro Rusko nebo cely svět.

7. samotné e-vízum je zdarma. Náš servisní poplatek za zpracování Vaší žádosti a vyhotovení e-víza je 300 Kč.

Pokud tedy potřebujete e-vízum do Kaliningradu nebo Petrohradu, rádi Vám pomůžeme a o vše se postaráme.

Tým CRC

Žádost o e-vízum do Kaliningradu a Petrohradu zde:

Žádost o e-vízum (objednávku) vytvoříte postupným zadáváním potřebných údajů formou výběru z nabídky níže.