+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

E-VÍZA do Ruska

E-VÍZA do Ruska,1 vstup, max. do 16 dnů pobytu

V roce 2023... 

Přes současné otevření ruských hranic stále NELZE cestovat do Ruské federace pomocí "e-víza". Lze vyřídit a cestovat na klasické ruské vízum lepené do cestovního pasu zde.

DŮLEŽITÉ: Hranice Ruské federace jsou nyní z důvodu pandemie Covidu 19 pro e-víza do Ruska uzavřeny a e -víza se nyní nevydávají. Pro další informace nebo dotazy volejte tel: 601 331 818.

Na e-vízum se však vztahují zvláštní podmínky jejich využití.  Musíte pečlivě zvážit, zda je právě pro Vás a vaši cestu do Ruska e-vízum vhodné. Zjistěte, jak dlouho tam můžete pobývat, kolikrát tam můžete vstoupit a další užitečné informace získáte zde na tomto webu ruskaviza.cz

Přehled nejdůležitějších informací o elektronickém vízu do Ruska

E-víza v současné době platí pro celou Ruskou federaci. O e-vízum můžete požádat nejdříve 20 dní a nejpozději 4 kalendářní dny před vstupem na Ruské území. Po vydání je e-vízum platné 60 dnů. V cílové oblasti však můžete pobývat maximálně 16 dní.

Lze žádat o různé druhy víz:

 • e-vízum turistické
 • e-vízum obchodní
 • e-vízum humanitární – sportovní vztahy
 • e-vízum humanitární – kulturní vztahy
 • e-vízum humanitární – vědecko - technické vztahy

Důležité! Elektronické vízum do Ruska je elektronický dokument, který Vám bude zaslán e-mailem nebo si ho můžete vyzvednout osobně v naší kanceláři v tištěné podobě. Elektronický dokument (e-vízum) si můžete stáhnout do Vašeho mobilního telefonu, tabletu nebo jiného elektronického zařízení a prokázat se tímto dokumentem při hraniční kontrole. Dokument (e-vízum) přesto doporučujeme si také vytisknout a prokázat se při kontrole e-vízem i v papírové podobě.

Nejdůležitější fakta o e-vízu souhrn informací:

Požádat o e-vízum můžete nejdříve 20 dní a nejpozději 4 dny před odjezdem

 • e-vízum je platné pouze pro jeden vstup a výstup
 • e-vízum je platné 60 dnů pro pobyt maximálně do 16 dnů
 • e-vízum je určené pro cesty turistické, služební, obchodní i humanitární
 • není nutná žádná registrace v místě pobytu
 • při hraniční kontrole si připravte (nezapomeňte) cestovní pojištění platné v Rusku
 • Váš cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po návratu z cesty a musí obsahovat alespoň jednu volnou dvoustránku
 • upozorňujeme, že nedodržením jakékoliv podmínky pro vydání e-víza může mít za následek zamítnutí žádosti o e-vízum nebo nevpuštění na teritorium Ruska při hraniční kontrole

7 dobrých důvodů proč využít našeho vízového servisu do Ruska s Ackermann & Partners:

Naše společnost zajišťuje vízové servisní služby od roku 2009. Za tuto dobu jsme poskytli a dále poskytujeme naše služby více než 70 000 klientů. Zajišťujeme vízový servis a poradenství pro firmy i fyzické osoby. Spolupráce s námi má celou řadu výhod:

 1. kompletní servis - Pošlete nám Vaše údaje a nezbytné dokumenty a my uděláme vše ostatní za Vás. Po dobu Vaší cesty můžete v případě problému s Vašim e-vízem (ztráta, poškození apod.) zavolat bezplatně na naší zákaznickou linku +420 601 331 818 a my Vám pomůžeme.
 2. objednávkový formulář je v češtině. Pokud při vyplňování uděláte chybu nebo nepřesnost nevadí. Vše zkontrolujeme a případně opravíme tak abyste měli vaše e-vízum v naprostém pořádku.
 3. nevyžadujeme tzv. potvrzení cesty. Žádná pozvání, vouchery nebo letenky.
 4. e-víza zpracováváme za 5 pracovních dnů vč. kontroly všech dokumentů a vč. garance našich služeb
 5. e-víza jsou velmi flexibilní. Nemusíte k nám do kanceláře ani na poštu. Vše vyřídíte i ze svého mobilního telefonu, tabletu nebo PC.
 6. v současné době se platí konzulární poplatek ve výši 40 USD. Náš servisní poplatek za vyhotovení víza je 300 Kč vč.  DPH a můžete si v klidu plánovat Vaše cesty do Ruska bez omezení a obav o e-vízum.
 7. odborné poradenství - Pokud plánujete cestu do Ruska a e-vízum není pro Vás vhodné, poradíme Vám, jaké jiné běžné klasické vízum je pro Vaši cestu do Ruska tím nejvhodnějším.

Jak si tedy e-vízum u nás objednat?

 1. OBJEDNÁVKA: na konci této stránky je umístěn objednávkový formulář elektronické žádosti o e-vízum. Vyplňte ho postupně formou výběru z nabídky za každého cestujícího samostatně. Můžete nás také navštívit osobně v naší kanceláři a podat žádost u nás. V případě nejasností volejte bezplatně zákaznickou linku +420 601 331 818.
 2. ZPRACOVÁNÍ: naši specialisté po obdržení objednávky (elektronicky nebo osobně) vše okamžitě zkontrolují a Vaši žádost podají na konzulární oddělení ruského MZV. V případě chyby nebo nesprávných podkladů pro e-vízum Vás budeme ihned kontaktovat a nedostatky odstraníme. Nahrajte jako přílohu na náš server podle pokynů v objednávce elektronickou kopii Vašeho cestovního dokladu (pouze hlavni dvoustránku) a jednu elektronickou barevnou fotografii na bílém pozadí (návod na pořízení fotografie naleznete zde).
 3. VYDÁNÍ VÍZA: jakmile obdržíme informaci o vydání Vašeho e-víza, budeme Vás neprodleně o tomto informovat a e-vízum Vám elektronicky zašleme na e-mail nebo předáme osobně podle Vašeho výběru.

Kdo může požádat o elektronické vízum do Ruska?

Od 01.01.2021 může každý občan EU požádat o vydání e-víza do města Ruska. Toto e-vízum Vám umožní pohyb po celém území Ruské federace. O elektronické vízum mohou požádat občané 53 států: 

Andorra, Rakousko, Bahrajn, Belgie, Bulharsko, Čína (včetně Tchaj-wanu), Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Korejská lidově demokratická republika (Severní Korea), Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Indie, Indonésie, Írán, Irsko, Itálie, Japonsko, Kuvajt, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malajsie, Malta, Mexiko, Monako, Nizozemsko, Severní Makedonie, Norsko, Omán, Filipíny, Polsko, Portugalsko, Katar, Rumunsko, San Marino, Saúdská Arábie, Srbsko, Singapur, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Vatikán.

Jaké dokumenty budeme od Vás potřebovat?

Abychom Vám mohli co nejdříve vyřídit Vaši žádost o e-vízum, budeme od Vás potřebovat:

1. vyplněný online elektronický formulář žádosti o e-vízum na konci této stránky.

2. nahrajte jako přílohu na náš zabezpečený server kopii hlavní dvojstránky Vašeho cestovního dokladu.

3. vyfoťte se mobilem nebo fotoaparátem a nahrajte foto jako přílohu na náš zabezpečený server. Fotografie musí být pasového formátu na bílém hladkém pozadí. Při focení zachovejte neutrální výraz a zavřená ústa. Kompletní návod naleznete zde.

Přehled hraničních přechodů pro vstup a výstup:

Pokud chcete vstoupit do Ruska pouze s e-vízem, musíte k tomu použít jen určené hraniční přechody.

Elektronická víza RF pro návštěvu Kaliningradské oblasti platí pro vstup do Ruské federace a výstup z Ruské federace pouze přes následující hraniční přechody přes státní hranici Ruské federace, které se nacházejí na území Kaliningradské oblasti:

 • letecké kontrolní stanoviště "Petrohrad (Pulkovo)", "Belgorod (Belgorod)", "Volgograd (Gumrak)", "Jekatěrinburg (Koltsovo)", "Kazan", "Krasnodar (Pashkovsky)", "Krasnojarsk (Emelyanovo)", "Moskva (Vnukovo)", Moskva (Domodědovo), Moskva  (Šeremetěvo), Nižnij Novgorod (Strigino), Novosibirsk (Tolmachevo), Rostov na Donu (Platov), ​​Samara (Kurumoch);
 • námořní kontrolní stanoviště „Vladivostok“, „Zarubino“, „Velký přístav Petrohrad (námořní stanice)“, „Osobní přístav Petrohrad“;
 • železniční kontrolní stanoviště "Pogranichny", "Khasan";
 • kontrolní stanoviště automobilů „Bagrationovsk“, „Gusev“, „Mamonovo (Gzhekhotki)“, „Mamonovo (Gronovo)“, „Morskoe“, „Sovetsk“, „Ivangorod“, „Ubylinka“;
 • pěší kontrolní stanoviště „Ivangorod“.

Informace, které byste měli znát:

Díky e-vízům je vstup do Ruska jednodušší. S e-vízem jsou ale spojeny podmínky, na které byste neměli zapomenout:

1. každý občan EU + vybrané země může požádat o e-vízum do Ruska (viz seznam)

2. od data vydání e-víza máte 60 dnů na 1 vstup do Ruska. V příslušné oblasti však můžete pobývat maximálně 16 dnů. E-vízum je v současnosti vydáváno pouze jako jednovstupové.

3. Váš vstup na ruské území musí probíhat pouze přes určené hraniční přechody, letiště, námořní přístavy nebo vlakové a silniční kontrolní stanoviště

4. během pobytu se nemusíte nikde registrovat, ubytovat se můžete podle potřeby

5. e-vízum je možné použít pro turistiku, obchodní cesty nebo humanitární cíle

6. Váš cestovní doklad musí být platný ještě 6 měsíců po návratu. Při cestě do Ruska musíte mít s sebou uzavřené platné cestovní pojištěním pro Rusko nebo cely svět.

7. konzulární poplatek za e-vízum je 40 USD. Náš servisní poplatek za zpracování Vaší žádosti a vyhotovení e-víza je 300 Kč.

Pokud tedy potřebujete právě e-vízum do Ruska, rádi Vám pomůžeme a o vše se postaráme.

Tým Ackermann & Partners s.r.o.

Žádost o e-vízum do RUSKA zde:

Žádost o e-vízum (objednávku) vytvoříte postupným zadáváním potřebných údajů formou výběru z nabídky níže.