+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Vízum do Ruska - současný stav vydávání ruských víz 07/2020

Vážení klienti, denně dostáváme mnoho dotazů, kdy budete opět moci volně cestovat do Ruské federace, kdy bude možné opět získat vízum, zda je možné získat vízum formou výjimky apod. Informujeme vás tedy o současném stavu vydávání víz do RF a možném dalším vývoji pro nejbližší týdny.


  • Konzulární oddělení Ruské federace přijímá žádosti o ruská víza a vydává je pouze a jen v případě, že máte pozvání z FMS nebo KD MID. Tato pozvání zařizuje zvoucí organizace tzn. Váš ruský business partner. CRC Holding  nabízí v případě, že nám dáte na Vašeho business partnera kontakt, vysvětlíme mu postup, jak správně požádat ruské orgány o vystavení tohoto pozvání  v době koronaviru.
  • Turistická víza do Ruska klasická (lepená do pasu) ani elektronická se zatím nevydávají.
  • Soukromá víza do Ruska je možné i nyní získat pro rodinné příslušníky. Zde doporučujeme obracet se přímo na konzulát. Každá žádost se posuzuje individuálně konzulem.
  • Služební víza klasická na základě zvacího dopisu od zvoucí organizace (mimo FMS nebo KD MID) se zatím nevydávají. Očekáváme, že by se tak mohlo stát v průběhu měsíce srpna až září.

DOPORUČUJEME: již nyní vyplnit v našem online systému (zde) nezávaznou žádost o ruské vízum. Vaši žádost budeme pouze evidovat a poslouží nám k tomu, abychom Vás mohli po oznámení zahájení přijímání žádostí Konzulárním oddělením ihned informovat, případně vízum co nejdříve zajistit. To samé doporučujeme i ostatním žadatelům o jiné druhy víz např. turistická víza, aj.

OSOBNÍ KONTAKT S KLIENTEM: vzhledem k malému počtu vydávaných víz je naše kancelář pro osobní styk s klienty do 31.8.2020 uzavřena. Veškeré objednávky a komunikaci s klienty vč. kompletního vyřízení víza provádíme ONLINE na našem webu www.ruskaviza.cz. Originály cestovních dokladů nám zasílejte Českou poštou jako cenné psaní. Po vyřízení Vaší žádosti Vám doklady stejným způsobem zašleme zpět. Náš objednávkový systém je plně automatizovaný a nevyžaduje osobní kontakt. Pokud trváte na osobní schůzce, není problém telefonicky domluvit termín a v naší kanceláři CRC Holding se sejít.

RUSKO DNES: podle dostupných informací dochází i v Rusku k postupnému uvolňování restrikcí. Dá se očekávat, že dojde k postupnému otevírání ruských hranic pro cizince právě v průběhu měsíce srpna do října. Tak jako všude jinde se budou podmínky „za pochodu“ měnit. My celou situaci pečlivě sledujeme a budeme Vás na našem webu průběžně informovat. Můžete nám také kdykoliv zavolat, rádi Vás uslyšíme.

Tým CRC (červenec 2020)