+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Ruská víza léto 2023

Vážení cestující, máme pro Vás opět novinky a aktuální informace při cestování do Ruské federace. Nebudeme zde opakovat jaké jsou možnosti leteckých spojení to asi všichni víte. Je to dost drahé a často i nespolehlivé. Pokud budete mít zájem zavolejte nám poradíme jak na to. Existuje i autobusové spojení to je však jen pro otrlé, kteří vydrží sedět v autobusu 2 dny v kuse. Vzhledem k tomu, že naše služby poskytujeme již téměř 15 let a průběžně jsme vyřídili objednávky pro více než 70 tis. klientů máme i v dnešní době objektivní a aktuální informace při cestách na východ.

             Aktuality při cestách do Ruska léto 2023

  • Víza se vydávají s tím není zatím žádný problém. Ruské vízové centrum upravilo rozsah služeb a tím došlo k navýšení správních poplatků. Tyto poplatky jsou již obsaženy v našem ceníku a konfigurátoru vízových služeb zde: https://www.ruskaviza.cz/sluzby/viza-do-ruska
  • Doporučujeme Vám abyste v maximální míře využívali pro podávání žádostí o víza tento výše zmíněný elektronický formulář. Následně už jenom stačí Váš cestovní doklad poslat jako cenné psaní na naši adresu zde: https://www.ruskaviza.cz/kontakty
  • Zavedli jsme pro Vás pravidelnou dopravu mikrobusem Mercedes Benz na letiště Kaliningrad a zpět. Vozidlo pojme velmi pohodlně až 5 osob s bagáží 25 Kg. Převážíme i malá zvířátka nebo jednotlivé zásilky a balíky. Vozidla odjíždějí z Prahy každé pondělí v 19,00 a zpět z Kaliningradu v úterý 17,00. Pro bližší informace a objednávky volejte +420 601 331 818. 
  • Skončila platnost zelených karet vydaných v EU. Je proto nezbytné vyřídit si při cestách do RF s motorovými vozidly pojištění zákonné odpovědnosti z jejich provozu v Rusku. Toto pojištění Vám můžeme v případě potřeby zajistit. Neriskujte jezdit do RF bez něj! Také připomínáme plnou moc pro řízení služebního vozidla v zahraničí. Pokud vozidlo vlastníte jako fyzická osoba plnou moc nepotřebujete.
  • Stejný problém je i s cestovním pojištěním do RF. Ujistěte se u Vaší pojišťovny před cestou, že v případě pojistné události na území RF bude Vaše pojišťovna vyplácet náhrady. Pokud ne můžeme Vám zajistit platné cestovní pojištění u nás. Stačí k tomu kopie cestovního pasu.
  • Pokud už máte vše potřebné pro cestu do RF vyřízené a čeká Vás pouze cestovaní tak vězte, že čekací doby na hranicích nejsou krátké. Doporučujeme využívat přechody co nejvíce a tedy i nejdále na sever. Ušetříte čas a nervy.
  • Jako nejvýhodnější se pořád jeví cestování přes Kaliningrad. O prázdninách se zde také zdržíte ale méně než při cestě tranzitem přes Finsko. Navíc ceny letenek uvnitř RF jsou relativně nízké tedy výhodné pro cesty po celé RF.
  • Jako platidlo si vezměte s sebou USD. V RF si je vyměníte v bance na pokladně za RUB. Naše karty vydané u nás v Rusku nefungují! 
  • Pro případné další informace volejte na  +420 601 331 818