+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Novinky ve vízech v praxi 2024

Vážení obchodní přátelé, rádi bychom Vás opět informovali o novinkách ve vízech do Ruské federace, a hlavně o možnosti přepravy osob a nákladu do Kaliningradu i jiných destinací. Jak jsme Vás už dříve informovali a nyní máme ověřeno v praxi platí od nového roku nová pravidla pro vydávání víz občanům ČR i EU.

Množství informací nově naleznetena na našich nových webových stránkách https://www.europe-online.cz V případě turistických víz do 90 dnů pobytu a max. 2 vstupy se nic zásadního s výjimkou navýšení konzulárních poplatků nezměnilo. U víz tzv. obchodních, komerčních multivstupových platných 1 a více roků se nyní více dbá důvod cest do Ruské federace. Konzulát si ověřuje, do jaké společnosti, s jakým cílem a za kým cestujete. Pokud tedy je Vaším cílem jednání s partnery, nebo jiná komerční činnost vízum obdržíte. Pokud tam jedete na návštěvu nebo za turistikou může se stát, že Vám multivstupové vízum vydáno nebude a propadne platba za konzulární poplatek ve značné výši. Můžete ale ihned požádat o vízum na 30 až 90 dnů 2 vstupy, a to Vám vydáno bude. Prostě roční obchodní vízum je na business vše ostatní je turistika nebo soukromé vízum. 

Zvláštní kapitolu pak tvoří víza pro blízké rodinné příslušníky. Pro tento druh víza nám posílejte dotazy na mail visa@crc-holding.cz nebo volejte na +420 605 433 344.

Ackermann & Partners s.r.o.