+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Ruská víza, aktuální situace 2022

23.03.22 Vážení klienti, předkládáme Vám aktuální informace ve věci vydávání ruských víz. Víza se v současnosti vydávají. Platí některá omezení, která naleznete níže nebo v celém článku.


V prvé řadě máme u nás omezenou pracovní dobu pro styk s veřejností na příjem a výdej dokladů každý den pouze od 13:00 - 15:00 hod. Pro jiný termín je nezbytné se domlouvat telefonicky.

Jak je to tedy s vízy nyní:

  • Vydávají se veškeré druhy víz např. turistická, obchodní atd.
  • Pro cesty do Ruské federace byste měli využít pouze letecká spojení.
  • Pokud byste chtěli využít jakékoliv pozemní hraniční přechody, je nezbytné si zajistit speciální povolení. Toto povolení Vám můžeme pomoci zajistit. Bez tohoto povolení s běžným vízem (turistická, obchodní) pozemní hranici nepřekročíte! Toto se netýká rezidentů s pracovními vízy nebo pobytovými tituly. 
  • Ze strany Ruského vízového centra byly z důvodů zajištění větší bezpečnosti Vašich dokladů přijata nová opatření a navýšen manipulační poplatek v rozsahu od 750 Kč do 1 250 Kč. Tyto náklady je nezbytné přičíst k našemu ceníku. 
  • Je možné, že termíny vyřízení víz, které uvádíme na našem webu, se mohou v některých případech o několik dní prodloužit. Vyřizujte si tedy své vízum do Ruska, pokud možno s časovým předstihem. 
  • Ujistěte se, že Vaše cestovní pojištění je platné v Ruské federaci. Pokud byste měli s pojištěním problém, zavolejte nám.