+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Pro Letiště Praha byl rok 2018 opět ve znamení růstu

Kolik bylo v předchzím roce z Letiště Praha odbaveno cestujících? Do jakých destinací se nejraději létá za turistikou? Jaké jsou nejžádanější destinace pro služební cety? Nejoblíbenější evropskou destinací se stala opět Paříž... Letiště Václava Havla Praha od roku 2013 nepřetržitě roste. V roce 2018 odbavilo podle nejnovějších provozních výsledků celkem 16 797 006 cestujících, což znamená 9procentní meziroční nárůst. Zároveň zde bylo uskutečněno celkem 155 530 vzletů a přistání, což je meziročně o 5 procent více.


„Rok 2018 byl na Letišti Praha ve znamení dalšího nárůstu počtu cestujících i počtu pravidelných linek. Své lety z Prahy zahájily tři nové letecké společnosti a létat se začalo do celkem sedmi nových míst. Výrazně se nám dařilo posilovat spojení do dálkových destinací, a to v navyšování počtu frekvencí, kapacit i otevírání zcela nových linek. Díky tomu využilo dálková spojení s Prahou vloni o 250 tisíc cestujících více,“ uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Nejrušnějším měsícem roku 2018 byl červenec s 1 877 369 odbavenými cestujícími. Denně prošlo pražským letištěm vloni v průměru přibližně 46 tisíc cestujících. Celkem operovalo své lety z Prahy 69 dopravců, a to do celkem 171 destinací. Mezi nimi se nově objevila Filadelfie, Kutaisi, Belfast, Ammán, Marrákeš, Šardžá a Jerevan.

Nejoblíbenější evropskou destinací se stala opět Paříž. Druhé a třetí místo obsadily Moskva a Amsterdam, čtvrté potom Londýn. Z dálkových destinací vedl New York, za ním Bangkok, Dubaj a Kolombo. Nejžádanějšími destinacemi pro služební cesty byly Londýn, Moskva, Brusel a Frankfurt.

Nejvytíženější byly vloni linky do Velké Británie, dále pak do Itálie, Ruska, Španělska a Německa. Skokanem v počtu odbavených cestujících se stala v meziročním srovnání Barcelona. Dále pak Budapešť, Londýn/Stansted, Madrid a Antalya. Z čistě dovolenkových destinací využilo nejvíc cestujících linky do Antalye, Heraklionu, Hurghady, Burgasu a Marsa Alam.

Zdroj: outgoing.icot.cz

/Odborný portál pro cestovní ruch/