+420 222 314 458 Ackermann & Partners s.r.o. Sokolovská 131/86 186 00 Praha - Karlín Česká republika

Nezbytné dokumenty pro vízum Kontrola stavu objednávky

Vízum do Ruska, aktuality, novinky 2023

05.01.2023 Vážení klienti, přinášíme vám aktuální přehled informací, jak nebo jakým způsobem můžete nyní cestovat do Ruské federace a co je k tomu nezbytné. Připomínáme, že máme pro vás kancelář otevřenou každý pracovní den od 9:00 do 12:00 hod. a od 13:00 do 17:00 hod. Telefonicky (+420 601 331 818) je možné se domluvit také na jiném termínu i čase.


Co je tedy na počátku roku 2023 ve vízech do Ruska nového:

  • Veškeré druhy víz se vydávají v běžných termínech, tj. od 3 pracovních dnů (expresní podání žádosti) a do 7 až 12 pracovních dnů (standardní podání) podle druhu víza. Doporučujeme si víza vyřizovat s větším časovým předstihem. Budete mít tak více času i klidu např. pro nákup levných letenek. Víza si můžete vyřídit až několik měsíců před plánovanou cestou do RF.
  • Ze strany Ruské federace již neplatí žádná omezení a jedinou podmínkou pro vstup do země je platné vízum. Vydávají se pouze klasická víza nalepená do cestovního pasu. Elektronická víza do Ruska se nyní nevydávají. Připomínáme, že cestovní pas musí mít minimálně jednu volnou dvoustránku a jeho vyznačená platnost musí být minimálně ještě 6 měsíců po skončení platnosti ruského víza. 
  • Cestovat do Ruska můžete všemi dostupnými způsoby od letecké přepravy přes veškeré pozemní hraniční přechody. Při cestách automobilem musíte být buď vlastníkem vozidla zapsaným v TP nebo mít s sebou plnou moc v ruském jazyce od vlastníka vozidla s notářsky ověřeným podpisem a opatřenou apostilou!
  • Nově je možné získat turistické vízum až na 90 dnů. Zdůrazňujeme však, že u veškerých víz na 1 nebo 2 vstupy musí být žadatel o vízum sjednané cestovní pojištění platné v RF na celou dobu platnosti víza, tedy na 90 dnů. U multivstupových víz je nezbytné mít uzavřené cestovní pojištění pouze na první plánovanou cestu a následně na každou další cestu (pobyt v RF) podle skutečnosti. Ideální je mít uzavřené pojištění na celý rok např. ke svému bankovnímu účtu platné pro celý svět. Doporučujeme vám ve věci cestovních pojištění nás kontaktovat.
  • Další novinkou jsou víza pro blízké rodinné příslušníky v tzv. přímé linii (manželé, děti, rodiče, bratr, sestra). Pokud tedy máte v RF blízké příbuzné, můžete získat vízum s platností až na jeden rok, a pozor, bez omezení délky pobytu. S tímto vízem můžete pobývat v RF celých 365 dnů.
  • Můžeme vám také poradit a pomoci, jak v současnosti a v souladu se všemi zákony a předpisy můžete své blízké příbuzné pozvat k sobě na návštěvu do ČR. 
  • Pokud plánujete delší pobyt v RF a nemáte v RF rodinné příslušníky, můžeme pro vás zajistit pracovní víza na 3 roky. Poskytujeme také informace ve věci povolení dlouhodobých a trvalých pobytů v RF.
  • Rádi vám také v rámci možností poradíme, jak a co nejvýhodněji cestovat tím směrem. Máme „v pohybu“ mnoho klientů, od kterých máme zpětné informace, co je v daném okamžiku to nejlepší. Zavolejte nám a vaše cesta do Ruska bude pohodová a bez zbytečných překvapení.